czwartek, 15 marca 2012

Puchar CEV

Wczoraj po dosyć krótkiej walce Asseco Resovia Rzeszów pokonała ACH Volley Lublana  3:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu CEV.
Poza pierwszym setem, pojedynku tego nie cechowała wyrównana gra obu zespołów, wyniki poszczególnych setów to: 28:26, 25:8 i  25:17. Jednak Rzeszowianie powinni być zadowoleni, statystyki pokazują ich bardzo dobrą grę:
Najwięcej punktów dla Resovii zdobyli: Grozer 21, Achrem 11, Grzyb 11, Bojić 7, Nowakowski 7
Skuteczność zespołu w ataku 53%:( Nowakowski 80%, Grozer 62%, Bojić 45%)
W meczu blokiem zdobyli 15pkt.(Grzyb 5, Grozer 3, Achrem 3, Nowakowski 2,               Tichacek 1, Bojić 1)
Wykonali 9 punktowych zagrywek: (Grozer 5, Grzyb 2, Nowakowski 1, Bojić 1)
Przyjęcie zagrywki: poz. 73% / exc. 36% (Achrem 75/45, Ignaczak 71/14, Bojić 67/33)

Zespoły grały w składach:

• Asseco Resovia Rzeszów:  Grzyb, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Bojić, Grozer, Ignaczak (libero) oraz Mika, Kosok

•  ACH Volley Lublana: Flajs, Vincic, Kovacevic, Cebulj, Rasic, Vidic, Fabjan (libero) oraz Komel, Klobucar, Ropret, Simac
Mecz rewanżowy którego stawką będzie finał pucharu cev, odbędzie się w sobotę 17.03.2012r w Lublanie  o godz.20:00. W przypadku przegranej zespołu z Rzeszowa o awansie zadecyduje "złoty set".

GRATULUJEMY WYGRANEJ I ŻYCZYMY AWANSU DO FINAŁU!!